محل تبلیغات شما

ماشين لباسشويي امروزه از تنوع بسياري برخوردار هستند. اين موضوع وم آگاهي کافي هنگام خريد را افزايش ميدهد.خريد ماشين لباسشويي به دليل تعدد مدل‌هاي آن در بازار ميتواند يکي از سخت ترين خريدها باشد؛ اما اگر نيازهاي اساسي خود را مشخص کنيد و بدانيد دقيقا دنبال چه نوع ماشين لباسشويي با چه امکاناتي هستيد، کار ساده تري را پيش رو خواهيد داشت. در اين مقاله از عروس ما شما را با انواع ماشين‌ لباسشويي و امکانات آن ها آشنا مي کنيم تا انتخاب ساده تر و درست تري داشته باشيد.


ظرفيت ماشين لباسشويي


ظرفيت و اندازه مناسب ماشين لباسشويي مناسب شما


اولين شاخصه اي که بايد به آن توجه داشته باشيد ظرفيت ماشين لباسشويي است. بايد دستگاهي را انتخاب کنيد که ظرفيت آن متناسب با تعداد افراد خانواده باشد.اين موارد عبارتند از: • اگر تنها يا با همسر خود زندگي ميکنيد، يک دستگاه با ظرفيت 5 کيلو جوابگوي نياز شما خواهد بود.

 • اگر تعداد افراد خانواده ي شما بيش از 3 نفر است بايد به فکر دستگاهي با ظرفيت بالاي 7 کيلو باشيد.

 • در خانواده هاي سنتي که تعداد اعضاي خانواده زياد است معمولا خريد ماشين لباسشويي با ظرفيت 9 کيلوگرم امري طبيعي است.


نکته ي ديگري که بايد مدنظر داشته باشيد اين است که چندوقت يکبار قرار است از ماشين لباسشويي خود استفاده کنيد. بيشتر مردم معمولا هر روز از ماشين لباسشويي استفاده نميکنند؛ اما دستگاه هاي جديد داراي گزينه اي به نام Quick wash يا شستشوي سريع هستند که مناسب استفاده ي روزانه هستند. اگر قصد استفاده ي روزانه از دستگاه داريد، براي يک فرد مجرد يا يک زوج، دستگاهي با ظرفيت 5 کيلو کفايت ميکند. براي خانواده هاي پرجمعيت تر نيز چون در استفاده ي روزانه حجم البسه کمتر است، ظرفيت 6.8 تا 7 کيلوگرم کافي خواهد بود. جدول زير شما را در انتخاب درستتر ظرفيت ماشين لباسشويي ياري ميکند.


ظرفيت هاي ماشين لباسشويي


تعداد اعضاي خانوادهظرفيتگنجايش نمونه البسه
 يک يا دو نفر  6 کيلوگرم

 •  دو پيراهن

 •  دو شلوار جين

 •  يک ملحفه

 •  دو حوله‌ي کوچک

 •  دو روبالشي


 سه نفر 7 کيلوگرم

 •  سه پيراهن

 •  سه شلوار جين

 •  يک ملحفه

 •  دو حوله‌ي کوچک

 •  دو روبالشي


 چهار نفر 8 کيلوگرم

 •  چهار پيراهن

 •  سه شلوار جين

 •  يک ملحفه

 •  سه حوله‌ي کوچک

 •  سه روبالشي


 پنج نفر و بيشتر بالاي 10 کيلوگرم

 •  سه پيراهن

 •  سه شلوار جين

 •  دو ملحفه

 •  شش حوله‌ي کوچک

 •  شش روبالشياز لحاظ اندازه، دستگاهي که تهيه ميکنيد بايد در قسمتي که در منزل براي آن در نظر گرفته شده جا بگيرد. ماشين هاي لباسشويي عموما 27 اينچي هستند؛ براي نصب درست ماشين لباسشويي بايد 6 اينچ فضا در پشت آن نيز در نظر گرفته شود. چنانچه ماشين لباسشويي با درب از بالا را ترجيح ميدهيد بايد توجه داشته باشيد که پيشخوان يا کابينت مانع باز شدن در آن نشوند. در خصوص دستگاه هاي درب از جلو نيز توجه کنيد که درب دستگاه از کدام سمت باز مي شود؛ چرا که اگر جاي قرارگيري دستگاه مثلا کنار ديوار باشد، باز نشدن کامل در باعث دشواري روند ورود و خروج لباس ها خواهد شد.


ماشين لباسشويي اتوماتيک و نيمه اتوماتيک


ماشين لباسشويي اتوماتيک يا نيمه اتوماتيک


1) ماشين لباسشويي اتوماتيک • لباسشويي هاي تمام اتوماتيک فضاي کمتري اشغال ميکنند.

 • بر اساس برنامه هاي شستشو و حالت هاي سفارشي براي انواع مختلف پارچه ها، چرخه هاي شستشوي انعطاف پذيرتر دارند.

 • امکان استفاده از ماشين لباسشويي حتي وقتي که ميخواهيد از منزل خارج شويد، وجود دارد.

 • دوام و عمر مفيد طولاني دارند.


2) ماشين لباسشويي نيمه اتوماتيک • در ماشين لباسشويي نيمه اتوماتيک بخش شستشو و خشک کن از هم مجزا هستند؛ درنتيجه نياز به مداخله دستي در طي فرايند شستشو مي باشد.

 • شما ميتوانيد برنامه شستشو را متوقف کنيد و مثلاً لکه هاي روي لباس را با دست بماليد تا از بين بروند و بعد مجدداً برنامه شستشو را ادامه دهيد.

 • اگر به دنبال صرفه جويي انرژي هستيد، نگران نباشيد! اين ماشين ها قدرت کمتري دارند و انرژي کمتري مصرف ميکنند.

 • لباسشويي هاي نيمه اتوماتيک عملکرد ساده تري دارند و تعمير آنها ساده است.


مقيسه ماشين لباسشويي درب از جلو و درب از بالا


نوع ماشين لباسشويي خود را انتخاب کنيد.


به طور کلي دو دسته ي اصلي براي ماشين لباسشويي وجود دارد: • درب از جلو

 • درب از بالا


1) ماشين هاي لباسشويي درب از بالا


اين نوع دستگاه ها داراي درب ورود خروج البسه در قسمت بالايي دستگاه هستند. معمولا کليدهاي کنترل نيز روي پنل بالايي قرار ميگيرند؛ اما در برخي مدل ها اين کليدها در جلوي دستگاه تعبيه شده اند.داخل اين نوع دستگاه ها محفظه اي بزرگ قرار دارد که آب و همزن را در خود جاي ميدهد. وظيفه ي همزن به چرخش درآوردن لباس ها براي تميز کردن آنها است. برخي ماشين هاي لباسشويي درب از بالا از نوع HE هستند که به معني بازدهي بالاي اين دستگاه ها است. اين مدل ها فاقد همزن بوده و از حرکت دهنده براي چرخاندن البسه استفاده ميکنند. در اين دستگاه ها از چرخش به جاي پيچاندن لباس براي تميزکردن آن استفاده مي شود و خروجي کار بسيار مشابه دستگاه هاي درب از جلو خواهد بود.


از نکات مثبت دستگاه هاي درب از بالا اين است که براي ورود و خروج لباس نياز به خم شدن نداريد و اگر از مدل هاي بازدهي بالا تهيه کنيد ضمن مطلوب بودن ميزان تميزي، آب و انرژي کمتري نسبت به مدل هاي داراي همزن مصرف خواهيد کرد.هرچند مدل هاي درب از بالا به دليل سهولت ورود و خرج البسه ممکن است براي افراد مسن گزينه ي بهتري به نظر بيايند، بايد توجه داشته باشيد برخي از اين مدل ها داراي محفظه هاي عميقي هستند که کار خارج کردن لباس را به مراتب سخت تر از مدل هاي درب از جلو ميکنند.


از سوي ديگر مدل هاي HE ممکن است آب کمتري مصرف کنند، اما اولا به پودرهاي رختشويي مخصوص نياز دارند و ثانيا اگر دستگاه تشخيص دهد که لباس به اندازه ي کافي تميز نشده است، آب کشي مجدد صورت خواهد گرفت که در اين صورت کاهشي در مصرف آب اتفاق نخواهد افتاد.


2) ماشين هاي لباسشويي درب از جلو


ماشين‌ لباسشويي درب از جلو در ده سال اخير به شدت رواج پيدا کرده‌ ند. اين نوع دستگاه ها در مقايسه با مدل هاي درب از بالا ميزان بيشتري از البسه را با مصرف انرژي کمتري شستشو ميکنند. کليدهاي کنترل اين مدل ها در جلوي دستگاه تعبيه مي شود و فضاي روي دستگاه قابل استفاده يا پوشانده شدن است.


داخل دستگاه هاي درب از جلو محفظه اي افقي قرار دارد که با چرخش آهسته لباس ها را با لطافت تميز ميکند. در اين مدل ها برخلاف مدل هاي درب از بالا نيازي نيست که محفظه مملو از آب باشد؛ • بلکه آب گيري در چند مرحله و متناسب با نياز صورت ميگيرد.

 • به دليل عدم وجود همزن، امکان قرار دادن لباس هاي بيشتري در دستگاه هاي درب از جلو وجود دارد.

 • عملکرد خشک کن در دستگاه هاي درب از جلو بستگي به تعداد دور در دقيقه ي آنها دارد.

 • دستگاه هايي که تا 1200 دور در دقيقه چرخش ميکنند لباس را در مدت کوتاهي خشک ميکنند که اين دستگاه ها معمولا گرانتر هستند انواع و اقسام تنظيمات را شامل مي شوند.


مقالات مرتبط  راهنماي خريد 0 تا 100 سماور گازي و برقي + معرفي برندهاي برتر سماور در ايران


لباسشويي درب از بالالباسشويي درب از جلو
نيازي به خم شدن براي بارگذاري و تخليه ي البسه نداريد.براي بارگذاري و تخليه ي البسه نياز به خم شدن داريد.
کيفيت شستشوي متوسطي دارد.کيفيت شستشوي بالايي ارائه ميدهد.
پر سر و صدا است.کم سر و صداتر است.
آب بيشتري مصرف مي کند.آب کمتري مصرف مي کند.
مقرون به صرفه تر است.گران قيمت تر است.

امکانات ماشين لباسشويي


ويژگي هاي کلي مهم در انتخاب ماشين لباسشويي


هرچه دستگاهي که تهيه ميکنيد گزينه هاي بيشتري داشته باشد طبيعتا قيمت آن بالاتر خواهد بود. بنابراين بهتر است انتخاب خود را بر اساس نياز خود انجام دهيد. علاوه بر مواردي که تا اينجا به آنها اشاره شد، برخي ويژگي هاي کلي در انتخاب ماشين لباسشويي مخصوصا از نوع درب از جلو اهميت بيشتري دارند که آشنايي با آنها خالي از لطف نيست.با اينکه ممکن است فروشنده نکاتي را در خصوص عملکرد دستگاه به شما بگويد،اما داشتن اطلاع کافي در مورد هر بخش از دستگاه شما را در انتخاب دقيق تر و متناسب با نياز کمک خواهد کرد.


1) تسمه اي يا بدون تسمه


دسته بندي ديگري که ميتوان در مورد ماشين هاي لباسشويي در نظر گرفت داشتن تسمه و نداشتن آن است. برخي ماشين هاي لباسشويي که قيمت بالاتري دارند فاقد تسمه هستند. در اين نوع مدل ها به جاي اينکه موتور در پايين محفظه قرار بگيرد و با تسمه محفظه را به گردش در بياورد، در پشت آن قرار ميگيرد مستقيما و بدون واسطه اين کار را انجام ميدهد.


مزاياي ماشين لباسشويي بدون تسمه و تسمه دار


از مزاياي ماشين هاي لباسشويي بدون تسمه يا Direct Drive لرزش و توليد سروصداي کمتر دستگاه است.در ماشينهاي لباسشويي تسمه اي يا Belt Drive تسمه پس از مدتي افزايش سايز ميدهد و در نتيجه سروصدا و لرزش‌هاي دستگاه بسيار زياد مي شود. همچنين از آنجايي که حذف تسمه و فولي باعث کاهش اصطکاک مي شود، مدل هاي بدون تسمه از لحاظ مصرف انرژي بهينه تر عمل ميکنند.


بيشينه ي سرعت چرخش خشک کن در برخي از اين دستگاه‌‍ ها به بيش از 3000 دور در دقيقه نيز ميرسد که نشان از قدرت بالاي موتور و مصرف بهينه ي اين مدل ها دارد. همچنين اگر محفظه ي دستگاه بدون تسمه ي خود را بيش از حد پر کنيد، دستگاه تشخيص داده و شستشو را آغاز نخواهد کرد؛ اما دستگاه تسمه اي معمولا قادر به انجام چنين تشخيصي نيست و چرخش را تحت هر شرايطي آغاز ميکند که اين موضوع ميتواند به ضرر دستگاه تمام شود.


معايب ماشين لباسشويي بدون تسمه


مثلا اينکه موتور آنها به ضربه و تغييرات ولتاژ حساسيت بالايي دارد. اگر تعادل دستگاه بر هم بخورد عملکرد موتور تحت الشعاع قرار خواهد گرفت و بالانس کردن مجدد آن بسيار دشوار خواهد بود. نزديکي بيش از حد موتور به محفظه نيز ميتواند مشکل آفرين باشد و تعمير دايرکت درايوها معمولا سخت و ‌پرهزينه تر از بلت درايوها است.


2) نمايشگر ديجيتال


مدل هاي جديد ماشين لباسشويي به نمايشگر ديجيتال و تنظيمات متعدد مجهز هستند؛ البته امکان اشتباه به دليل تعدد تنظيمات وجود ندارد؛ چرا که دستگاه به طور هوشمند انتخاب هاي ممکن را محدود ميکند. يعني مثلا اگر شستشوي لطيف را انتخاب کنيد، براي خشک کردن آن نميتوانيد گزينه ي گرماي شديد را انتخاب کنيد.


3) ستاره ي انرژي يا Energy Star


نکته ي مثبت در مورد دستگاه هايي که داراي نشان ستاره ي انرژي هستند اين است که مصرف آنها بهينه است. به طور مثال، بسياري از اين مدلها داراي حسگر رطوبت لباس هستند. اين حسگر کمک ميکند تا مصرف انرژي دستگاه شما پايين بيايد. در دستگاه هايي که حسگر رطوبت دارند پايان يافتن فعاليت خشک کن به خشک شدن لباس بستگي خواهد داشت نه پايان يافتن زمان تعيين شده براي خشک کردن.


4) سرعت گردش خشک کن (Spin speed)


هر چه سرعت گردش يا دور در دقيقه ي دستگاه شما بالاتر باشد قدرت خشک کردن آن بالاتر است. البته اين بدين معنا نيست که دستگاهي که مثلا سرعت چرخش آن 1200 دور در دقيقه است تنها با همين سرعت کار ميکند؛ بلکه اين سرعت بر اساس نوع لباس و ميزان خيسي آنها تنظيم مي شود. مثلا براي لباس هاي نازک 300 تا 500 دور در دقيقه و براي لباس هاي ضخيم مانند شلوار جين 1000 دور در دقيقه سرعت چرخش مناسبي است.


5) کنترل حرارت آب (Temperature settings)


برخي ماشين هاي لباسشويي به سيستم حرارتي مجهز هستند و ميتوانند دماي آب را کنترل کنند. مثلا در فصل زمستان که آب ورودي بسيار سرد است اين سيستم ميتواند به متعادل سازي آن کمک کند. همچنين، استفاده از آب گرم در شستشوي البسه ي سفيد و ملحفه ميتوانند نقش به سزايي در تميزتر شدن آنها داشته باشد؛ اما بايد توجه داشته باشيد که بسياري از لباس هاي رنگي در اثر شستشو با آب خيلي گرم به اصطلاح رنگ ميدهند. براي اطلاع از حداکثر دمايي که ميتوانيد براي شستشوي يک لباس استفاده کنيد به اطلاعاتي که احتمالا با نماد خاصي داخل آن لباس دوخته شده است نگاه کنيد.


6) بخار (Steam)


با داشتن اين ويژگي، دستگاه، البسه‌ي شما را در معرض بخار قرار مي‌دهد. اين کار باعث از بين رفتن لکه‌ها و بوهاي احتمالي از لباس خواهد شد. البته اين ويژگي تنها در دستگاه‌هاي پيشرفته و گران‌قيمت وجود دارد و بايد با بررسي نياز و وسع خود ببينيد آيا براي شما ارزش خريد دارد يا خير.


7) اتصال واي فاي


اگر از جمله افرادي هستيد که پا به پاي فناوري پيش ميرويد، ممکن است امکان اتصال به واي فاي براي شما اهميت داشته باشد. با استفاده از اين امکان ميتوانيد به کمک ساير محصولات مجهز به اينترنت اشياء مثل Nest لباسشويي خود را کنترل کنيد. مثلا ميتوانيد در زمان هايي که هزينه ي مصرف برق کمتر است دستگاه را روشن کنيد.


8) محفظه ي استيل ضدزنگ


جنس استيل بکار رفته در ماشين لباسشويي مهم است؛ چرا که استيل خوب بو نميگيرد و دچار رنگ پريدگي نيز نخواهد شد. همچنين در برخورد با البسه دچار چسبندگي نمي شود.


مقالات مرتبط  کاغذ ديواري ؛ راهنماي صفر تا صد خريد کاغذ ديواري + قيمت هر رول !!


9) گواهي NSF و برچسب انرژي


داشتن گواهي NSF نشانگر اين است که دستگاه  99 درصد از باکتري ها را در حين شستشو از بين مي برد. از سوي ديگر، برچسب انرژي که توسط سازمان هاي دولتي داخل کشور به لوازم مصرف کننده ي انرژي تعلق مي يابد نشانگر ميزان بازدهي اين لوازم است. دسته بندي اين برچسب از A تا G به ترتيب براي بازدهي بالا تا پايين در نظر گرفته شده است. بنابراين، دقت کنيد دستگاه مورد نظر شما در صورت امکان داراي برچسب انرژي A يا بالاتر از آن يعني +A و ++A يا +++A باشد.


قابليت هاي ماشين لباسشويي


تعدادي از قابليت هاي جزئي ماشين هاي لباسشويي


1) شستشوي دستي (Hand wash)


اين حالت همان طور که از نام آن مشخص است، شستشو با دست را شبيه سازي ميکند. حالت شستشوي دستي براي پارچه هاي لطيف، لباس شنا و لباس هاي زير کاربرد دارد و بعد از استفاده از اين حالت بهتر است لباس ها به روش سنتي و با آويختن زير آفتاب خشک شوند.


2) شستشوي سريع (Quick wash)


اين حالت در مواقعي که عجله داريد بسيار کارآمد است. با فعال کردن اين گزينه روند شستشو و حشک کردن لباس بسيار سريعتر ازحالت‌ معمول اتفاق مي افتد. البته، اين افزايش سرعت رابطه ي مستقيمي با مقدار لباسي دارد که داخل دستگاه قرار ميدهيد.


3) چرخش مضاعف (Extended spin)


اين حالت براي حوله ها و لباس هاي پشمي مناسب است؛ زيرا با چرخش بيشتر باعث خروج آب از البسه ي اين چنيني که آب زيادي به خود جذب ميکنند مي شود.


4) آبکشي اضافه (Extra Rinse)


اين گزينه باعث مي شود در مواقعي که شوينده ي زيادي اضافه کرده ايد، آبکشي مجدد، مقدار شوينده ي باقي مانده در الياف لباس ها را خارج کند.


5) حالت لکه بر (Stain removal)


اين مورد را چيزي شبيه خيساندن قبل از شستشو تصور کنيد. هرچند همچنان نياز به استفاده از لکه بر وجود دارد، اما استفاده از اين گزينه احتمال از بين بردن لکه توسط لکه بر را بالا مي برد.


6) تنظيمات سفارشي يا دلخواه (Favorite or custom settings)


اگر دوست نداريد هربار که لباسي داخل دستگاه قرار ميدهيد منوي تنظيمات را بررسي کنيد، ميتوانيد چند حالت دلخواه براي خود در نظر بگيريد و هربار به راحتي از آنها استفاده کنيد.


7) تشخيص خودکار سطح آب (Automatic water levels)


يکي از ويژگي هاي عالي براي صرفه جويي در مصرف آب امکان تشخيص خودکار آب موجود در محفظه است. برخي مدل ها داراي حسگرهايي هستند که بر اساس ميزان پر بودن مخزن، سطح آب را تنظيم ميکنند. اگر از اين مدل ها تهيه کرديد، بهتر است هر از چندگاهي روي اين حسگرها را با حوله پاک کنيد تا عملکرد بهتري داشته باشند.


8) اصول بهداشتي (Sanitation)


اين مورد مناسب کساني است که از آلرژي رنج مي برند. اين گزينه در ماشين هاي لباسشويي باعث حذف موارد آلرژي زا و باکتري هاي موجود هنگام شستشو مي شود.


9) حسگر رطوبت (Moisture sensor)


علاوه بر حسگرهايي که سطح آب در محفظه تنظيم مي‌کنند، حسگرهاي ديگري هستند که ميزاني خيسي لباس را تشخيص ميدهند و زمان فعاليت خشک کن را بر آن اساس تنظيم ميکنند. به طور مثال اگر شما 30 دقيقه را براي خشک کردن لباس در نظر گرفته باشيد و حسگر در دقيقه‌ي بيستم تشخيص دهد که لباس خشک شده است، خشک کن را متوقف خواهد کرد.


10) بازکننده ي چروک (Wrinkle release or refresh)


اين حالت اگرچه جايگزين اتوکشي نخواهد بود، اما تا حد زيادي چروک هاي لباس را که در حين شستشو به وجود آمده اند را قبل از تحويل آن از بين مي برد.


11) چرخش مضاعف (Extended tumble)


اين امکان مشابه باز کردن چروک است با اين تفاوت که با فعال کردن آن اگر لباس شما قبل از شستشو نيز چروکيده باشد با چند چرخش اضافه چروک هاي آن باز خواهند شد.


12) شستشوي با تأخير (Delay wash)


اين ويژگي زماني به کار مي آيد که شما قرار است مدتي خارج از منزل باشيد و دوست داريد زماني که به منزل بر ميگرديد لباس ها شسته و آماده ي پهن کردن باشند. با استفاده از امکان شستشوي با تأخير معمولا ميتوانيد بين 6 تا 36 ساعت شروع شستشو را به تعويق بيندازيد تا مثلا وقتي از محل کار برگشتيد لباس ها را شسته و خشک شده تحويل بگيريد تا روي بند رخت پهن کنيد. نيازي به گفتن نيست که اگر لباس ها مدت زيادي به صورت مرطوب داخل دستگاه بمانند بو مي گيرند. اين امکان براي جلوگيري از همين اتفاق است.


13) منطق فازي (Fuzzy logic)


اگر دستگاه شما به چنين امکاني مجهز باشد قبل از روشن کردن دستگاه تقريبا نياز به بررسي هيچ موردي نخواهيد داشت. اين قابليت بهترين شرايط شستشو را با احتساب جنس البسه، وزن آن‌ها، زمان مورد نياز براي شستشو و مقدار آب و شوينده اي که مورد نياز است به صورت خودکار انتخاب ميکند. بنابراين، شما به عنوان کاربر هيچگونه نگراني در خصوص تنظيمات نخواهيد داشت.


گارانتي و اهميت آن


تقريبا تمام لوازم خانگي يا گارانتي ندارند يا حداقل يک سال گارانتي را شامل مي شوند. بعضي شرکت ها لوازم خانگي خود را تا 3 يا حتي 5 سال گارانتي ميکنند. ناگفته پيدا است که ماشين لباسشويي نيز مانند تمام لوازم برقي ديگر ممکن است ناگهان از کار بيفتد؛ بنابراين، عاقلانه تر اين است که دستگاهي تهيه کنيم که داراي گارانتي معتبر باشد. تبعا، مدت زمان اين گارانتي نيز هرچه بيشتر باشد آسايش و اطمينان خاطر بيشتري خواهيد داشت.


نکته ي حائز اهميت در اين رابطه، گارانتي جداگانه ي موتور است. برخي از برند‌هاي ماشين لباسشويي شرايط گارانتي جداگانه اي تنها براي موتور محصول خود تعيين ميکنند که عموما زمان بسيار بيشتري نسبت به مدت زمان گارانتي خود دستگاه است؛ به عنوان مثال گارانتي 10 ساله ي موتور در برابر گارانتي 2 ساله ي ساير بخش هاي ماشين لباسشويي.


به عنوان آخرين توصيه، وقتي انتخاب خود را انجام داديد، سعي کنيد قبل از خريد، مدل دستگاه مورد نظر را در اينترنت جستجو کرده و نظرات و تجربيات افرادي که از آن استفاده کرده اند را مطالعه کنيد. گاهي اوقات تجربه ي عملي با آنچه در مشخصات و تبليغات مي آيد متفاوت است؛ پس سعي کنيد با آگاهي کامل از بودجه، نياز و عملکرد واقعي دستگاه مورد نظر خود براي خريد راهي بازار شويد.


 


منبع: بخش جهيزيه عروس در عروس ما

راهنماي 0 تا 100 خريد ماشين لباسشويي

دستگاه ,ماشين ,لباسشويي ,ي ,لباس ,ها ,ماشين لباسشويي ,درب از ,هاي درب ,ماشين هاي ,مدل ها ,خريد ماشين لباسشويي ,توجه داشته باشيد ,جلوي دستگاه تعبيه ,چرخش مضاعف extended

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
vitrineziba شرکت ام آی ام برند تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی نوشته های یه ذهن خط خطی سبک زندگی سالم مطالب اینترنتی agacugen هیلان